Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza.

• 2022-03-23 13:50:32

Dzień Patrona to jedno z najważniejszych świąt w szkole. 24 lata temu - 17 marca 1998 roku -  nasza szkoła przyjęła za patrona Gabriela Narutowicza.  Przypomnijmy, że wybór wybitnego inżyniera, konstruktora hydroelektrowni i pierwszego prezydenta niepodległej Polski wiązał się z funkcjonującą na terenie gminy Gniewino elektrownią wodną, a także z faktem, że swoim życiem osobistym, zawodowym i politycznym.

Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza.

Narutowicz udowodnił, że jego postawa jest godna szacunku i uznania. Jego życie to pasmo sukcesów, których podstawą był wyjątkowy intelekt, pracowitość i niecodzienna wrażliwość, w tym na sprawy Rzeczpospolitej.

Akademia upamiętniająca patrona rozpoczęła się od złożenia wiązanki kwiatów, wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu Rzeczpospolitej Polskiej. W części artystycznej młodzież z klas siódmych przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia Gabriela Narutowicza oraz okoliczności jego śmierci, której 100. rocznicę obchodzimy w tym roku. Apel przygotowali nauczyciele: p. R.Metz-Szymikowska, p. B. Bach , p.G. Budnik, p. B. Nastały, p. A. Maciejewska i p. S. Ślusarczyk.

Uroczystość przypomniała nie tylko samego Gabriela Narutowicza,  ale pozwoliła również nowym uczniom tej szkoły zrozumieć, dlaczego właśnie Jego wybrano na Patrona.

Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 0 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 1 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 2 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 3 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 4 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 5 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 6 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 7 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 8 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 9 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 10 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 11 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 12 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 13 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 14 Urodziny patrona szkoły Gabriela Narutowicza. zdjecie 15